Drzwi Delta – antywłamaniowe.

Jeżeli pisze na temat drzwi antywłamaniowych, to na wstępie warto poruszyć problematykę tego tematu. Bardzo często możemy znaleźć promocje w sklepach drzwi, które kosztują 600 / 800 zł. jestem pewien że tego typu promocję nie do końca są uczciwe, drzwi antywłamaniowe dobrej klasy niestety muszą trochę kosztować. Nasuwa się tu pytanie jak rozpoznać drzwi antywłamaniowe. Na początek informacja, która jest nieodzownym elementem do zweryfikowania antywłamaniowości. Każde drzwi antywłamaniowe, podkreślam każde muszą posiadać certyfikat lub atest. wyróżniamy 3 klasy antywłamaniowe, klasę II, klasę III I klasę IV. Zwracam uwagę iż czym Wyższa jest klasa antywłamaniowe a tym Wyższa jest odporność na łamanie. Klasa antywłamaniowości określa między innymi Grubość blachy zastosowanej w produkcji drzwi oraz rodzaj zawiasów, okuć klamek czy zamków. Ciekawym faktem jest, że zastosowanie w zwykłych drzwiach na przykład Zamków antywłamaniowych lub bolców antywłamaniowych nie oznacza że drzwi takie są. Aby obrazowo pokazać państwuczym naprawdę są drzwi antywłamaniowe,opisze je na podstawie drzwi marki Delta.

Drzwi Delta.

Pierwszą charakterystyczną rzeczą, na którą zwracamy uwagę w drzwiach Delta, są zamki. Mówimy oczywiście o drzwiach w IV klasie antywłamaniowości. Drzwi posiadają zamek z pięcioma centralnymi bolcami dodatkowo wysuwane są bolce na dole drzwi oraz u góry wychodzi jeden bolec. Jest to tak zwany zamek centralny. Drugim istotnym elementem zabezpieczenia drzwi delta są zawiasy. Z reguły są to Zawiasy trójdzielne. Są to Grube, masywne zawiasy, które odpowiednio zabezpieczają nasze mieszkanie przed włamaniem. Sama budowa skrzydła drzwiowego to konstrukcja z blachy ocynkowanej o szerokości 1 do 1, 2 mm. Dla przykładu, drzwi delta Royal zbudowane są z wypełnienia pianką PUR, Obłożone blachą stalową ocynkowaną z laminatem PCV o grubości 0, 7 mm, wyposażone w zamek centralny klasy 6 z Reglami o 18 mm. Cała konstrukcja oparta jest na ramiaku z drewna klejonego.

Tak jak wcześniej opisałem, drzwi antywłamaniowe, szczególnie firmy Delta, są najlepszym przykładem na to, że jakość i Poczucie bezpieczeństwa to bardzo istotny element szczególnie w miejscu takim jak nasze mieszkanie. Dla osób zainteresowanych, proponuje odwiedzenie naszej strony internetowej podaj tym adresem, gdzie mogą się państwo zapoznać z szeroką gamo drzwi antywłamaniowych. Dodatkowo zapraszam do naszych warszawskich salonów, gdzie nasi wykwalifikowani konsultanci wytłumaczą i odpowiedzą na wszelkie zadane przez państwa pytania. Zapraszam.