Okucia drzwiowe jak i również okucia okienne są nie tylko nieodzownym elementem technicznym ale podstawowym elementem ozdobnym. Do okuć zaliczamy elementy takie jak klamki, zamki, zawiasy, uchwyty, wkładki i w zależności inne elementy zastosowane w oknach lub drzwiach. Jakość okuć oraz ich użyteczność zależy w głównej mierze od technologii wytwarzania jak również od materiałów z jakich są zrobione. Podczas wyboru okuć głównym elementem na który zwracamy uwagę jest ich wygląd.Projektanci wnętrz przykładają ogromną wagę do drobiazgów do których możemy zaliczyć okucia, które to mają niesamowity wpływ na ogólne postrzeganie nie tylko danych elementów zastosowanych w omawianych drzwiach lub oknach ale i na całokształt wyglądu naszego mieszkania. Trendy w designie są bardzo różne od nowoczesnych aż do stylów retro.

W związku z faktem, iż od niedawna rozpoczęliśmy współpracę z firmą Dorma, która specjalizuje się w produkcji okuć do elementów szklanych, chcemy na przykładzie, przedstawić państwu kilka interesujących rozwiązań, które z pewnością będą miały zastosowanie podczas wystroju państwa wnętrz. W asortymencie firmy Dorma, możemy znaleźć takie elementy jak samozamykacze drzwiowe, napędy do drzwi rozwieranych, systemy drzwi automatycznych, napędy do drzwi przesuwnych ale też automatyczne drzwi karuzelowe i systemy okuć do drzwi szklanych i wiele innych. Skupimy się na najczęściej stosowanych rozwiązaniach mieszkaniach czyli systemach okuć do drzwi szklanych.

okucia do drzwi szklanych

DORMA STUDIO Rondo

Systemy okuć do drzwi szklanych. Klasyczne kształty okuć dobrze komponują się ze szkłem oraz idealnie pasują do każdego mieszkania. Linia Studio Rondo, dostępna jest w wielu wariantach montażowych w zależności od potrzeb i gustów klienta. Różnorodne wykończenia powierzchni oraz użyte materiały pozwalają na zastosowanie tej serii w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i biurowych.


 

okucia Dorma Tensor

OKUCIA DORMA TENSOR

System zawiasów dla drzwi wahadłowych z samozamykaczem. System zawiasów drzwiowych TENSOR został zaprojektowany do bocznych montaży zarówno do szkła jak i ściany. Zawiasy wyposażono w niewidoczne samozamykacze z obustronną blokadą położenia otwarcia w 90°. Skrzydło drzwiowe zamykane jest bezpiecznie do pozycji 0°.


OKUCIA DORMA ARCOS Universal

OKUCIA DORMA ARCOS Universal

Nowoczesne wzornictwo i funkcjonalność Okucia narożne do konstrukcji ze szkła hartowanego. DORMA ARCOS Universal to system okuć, który pozwala na różnorodne realizacje z użyciem szkła hartowanego, zaprojektowane zgodnie z życzeniem i gustem klienta. ARCOS Universal pozwala tworzyć konstrukcje szklane z elementami stałymi, w połączeniu z drzwiami wahadłowymi i rozwieranymi, jedno- lub dwuskrzydłowymi. DORMA ARCOS Universal to nowoczesny i elegancki design, który podkreśla przejrzystość szklanych powierzchni wykorzystywanych w architekturze wnętrz. Zastosowanie okuć ARCOS Universal tworzy harmonię pomiędzy funkcjonalnością, a estetyką.


Okucia narożne dla drzwi wahadłowych

Okucia narożne dla drzwi wahadłowych z samozamykaczem górnym

System DORMA RP został zaprojektowany do drzwi szklanych, wahadłowych z ukrytym samozamykaczem górnym DORMA RTS. System profili aluminiowych zapewnia niewidoczne mocowanie samozamykacza. System z samozamykaczem górnym DORMA RTS nie tylko pozwala powracać drzwiom do pozycji „0” po każdym otwarciu, ale również ma specjalny system tłumiący, który chroni drzwi przed gwałtownym, agresywnym otwarciem. Dodatkowo system jest wyposażony w blokadę otwarcia, która utrzymuje skrzydło drzwi otwarte pod kątem 90º.

 


 

Jeżeli powyższe informacje zainteresowały państwa i wyrażacie chęć zastosowania produktów w swoim domu lub biurze, zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami lub odwiedzenia nas w salonach w Warszawie, dane w kontakcie.

Inne klasyczne okucia dostępne są na stronach naszego sklepu internetowego.