Zmiany drzwi w mieszkaniu dokonujemy stosunkowo rzadko, zdarza się to co kilka lub kilkanaście lat. Wydatki z taką zmianą nie są małe, dlatego jest tak ważnym by wybór który dokonamy był dla nas satysfakcjonujący. Nie mając wiedzy na ich temat powinniśmy zwrócić trochę uwagi na kilka szczegółów podczas ich wyboru, Dla poczucia estetyki najważniejszym jest ich wygląd, jednakże bardzo istotnym elementem jest ich konstrukcja, która ma znaczenie podczas użytkowania oraz trwałości drzwi.

Wybierając wygląd, który jest niejako najważniejszy dla naszych odczuć percepcyjnych, warto zwrócić uwagę czy drzwi do mieszkania będą też dla nas praktyczne. Możliwości dokonania wyboru jest bardzo wiele, są drzwi pełne, częściowo przeszklone, oraz szklane, również możemy zdecydować się na drzwi przesuwne by zaoszczędzić na powierzchni użytkowej naszego mieszkania.

Kiedy wybierzemy już drzwi do mieszkania które nam się najbardziej podobają, zastanówmy się czy wybór jest aby na pewno praktyczny i będzie spełniał swoją funkcjonalność. Należy wziąć pod uwagę np. takie aspekty czy drzwi przeszklone, które wybierzemy nie będą uciążliwe w przypadku kiedy mamy dziecko, które się uczy po nocach i światło nie będzie nam przeszkadzało. Lub, jeżeli wybraliśmy drzwi pełne czy one z kolei nie zabiorą nam światła w mieszkaniu. Ewentualnie czy drzwi klasyczne ze skrzydłem nie zabiorą nam za dużo miejsca i czy praktycznym byłoby zastąpienie ich drzwiami przesuwnymi. Takie dylematy są bardzo istotne gdyż jak wcześniej wspomniałem wybór drzwi wewnętrznych jest na kilka lub kilkanaście lat.

budowa drzwi wewnętrznychKiedy wybierzemy już wygląd, jaki mają mieć nasze drzwi wewnętrzne, sprawdźmy czy ich konstrukcja będzie trwała i solidna. Mówiąc o drzwiach warto wspomnieć że ich całość stanowi ościeżnica i skrzydło. Skupiając się na budowie skrzydła drzwiowego warto wiedzieć z czego jest ono skonstruowane. Drzwi wewnętrzne budowane są z ramiaka oraz wypełnienia. Rama najczęściej jest z drewna klejonego z drzew iglastych rzadziej z liściastych ale można na rynku spotkać również ramiaki z płyt MDF. Najlepszą jest konstrukcja ramiaka z drzew iglastych ze względu na ich jakość jak również dobrą cenę. Materiałem, który jest najczęściej wykorzystywanym w wypełnieniu drzwi do mieszkań jest tzw. plaster miodu , oraz rzadziej płyty wiórowe. Plaster miodu jest bardzo Popularny ze względu na swoje korzystne cechy, szczególnie na niską ceną i lekkość, aczkolwiek jeżeli drzwi które montujemy mogą być narażony na wilgoć a nawet wodę to najlepszym rozwiązaniem będzie jednak wybranie wypełnienia z płyty wiórowej. Mniejsze znaczenie, aczkolwiek bardzo istotne mają również wykończenia oraz elementy ozdobne takie jak przeszklenie, zawiasy czy klamki .

Wgłębiając się w tematykę, możemy znaleźć jeszcze wiele innych szczegółów , które są istotne kiedy kupujemy drzwi do mieszkania. Dlatego ważnym jest doświadczenie i nasze zaufanie do konsultanta, który ma pomóc nam w ich doborze.

Poniżej przedstawiamy najpopularniejszych producentów drzwi do mieszkań, a bardziej szczegółową charakterystykę proponowanych drzwi na kolejnych podstronach.


drzwi asilo

Drzwi Asilo

Bardzo znana i ceniona marka, której zaskakujące rozwiązania konstrukcyjne są bardzo atrakcyjne – więcej…


drzwi polskone

Drzwi PolSkone

Znany i ceniony przez grono zadowolonych klientów producent drzwi wewnętrznych – więcej…


 

drzwi dre

Drzwi DRE

Sprawdzona i doceniana marka, która jest gwarantem jakości – więcej…


 

small_1317

Drzwi Kozłowski

Jeżeli szukasz drzwi do nietypowych otworów to produkty Kozłowski spełnią twoje oczekiwania – więcej…


drzwi erkado

Drzwi Erkado

Tu liczy się niespotykany, przepiękny design, który jest do pozazdroszczenia – więcej…


drzwi porta

Drzwi Porta

Marka, której nazwa sama się reklamuje, najwyższa jakość i zadowolenie – więcej…


drzwi everhouse

Drzwi Everhouse

Najnowszy katalog tej marki pozytywnie zaskakuje i jest wart szczególnej uwagi – więcej…


drzwi intenso

Drzwi Intenso

Stosunkowo nowa marka, ale z bardzo atrakcyjnymi rozwiązaniami – więcej…


drzwi lagrus

Drzwi Lagrus

Znana marka znanego i cenionego producenta, firmę Decoplast – więcej…


drzwi verte

Drzwi Verte

Bardzo ciekawa kolekcja w przystępnych cenach – więcej…


drzwi vertim

Drzwi Vertim

Doskonałe rozwiązania bez wymiany ościeżnic – więcej..


drzwi voster

Drzwi Voster

Marka, która kreuje nową definicję wnętrz – więcej…


drzwi interdoor

Drzwi Interdoor

Najnowsze światowe trendy w kreacji i rozwiązaniach technicznych – więcej…


vascodoorslogo

Nowość w naszym sklepie, drzwi VASCO – więcej…