Pierwszym elementem, niejako wizytówką naszego domu i mieszkania są drzwi wejściowe. Warto jednak zaznaczyć, że nie tylko mają charakter ozdobny, ich podstawowym przeznaczeniem jest bezpieczeństwo naszego domu. Wymiany ich dokonujemy zazwyczaj bardzo rzadko,  raz na 10 lub 15 lat. W związku z tym, iż nie jest to czynność wykonywana codziennie, większość z nas nie posiada w ogóle, bądź posiada znikomą wiedzę na temat jakie są aktualne trendy i na co należy zwrócić uwagę podczas ich wyboru. W tym przypadku, jeżeli chodzi o drzwi wejściowe, sprawą drugorzędną według nas jest wygląd, na pierwszym miejscu stawiamy ich właściwości techniczne, bezpieczeństwo i użyteczność.

drzwi wejściowe budowaW zakresie bezpieczeństwa najważniejszym czynnikiem jest klasa odporności na włamanie. Czynnik ten jest bardzo istotnym elementem podczas ubezpieczenia naszego domu i mieszkania. Gwarantuje nam poczucie bezpieczeństwa nie tylko przebywając w mieszkaniu ale również w sytuacjach kiedy to mieszkanie opuszczamy np. wyjeżdżając do pracy czy też na dłuższy okres czasu jakim jest urlop. Pozostałe, ale równie bardzo ważne walory jakie powinny mieć drzwi wejściowe to ich izolacyjność termiczna oraz akustyczna. Podczas wyboru drzwi zewnętrznych warto jest również zwrócić uwagę na akcesoria dodatkowe, takie jak wizjery, klamki lub uchwyty, zawiasy i bolce antywłamaniowe. Nie należy zapominać też o Ościeżnicach które ze skrzydłami drzwiowymi stanowią całość ogólnie nazywaną drzwiami. Budowa skrzydła drzwi to element który będzie opisywany w  informacjach danego producenta, a poglądowo przedstawiamy na obrazku najpopularniejszy schemat budowy drzwi zewnętrznych.

Kiedy zapoznamy się z możliwościami technicznymi , które dają nam różni producenci możemy przejść na ich podstawie do wyboru wizualnego, tak aby spełniał nasze potrzeby estetyczne. Na naszych kolejnych stronach postaramy się w sposób rzetelny i obiektywny zaprezentować produkty kilku najbardziej znanych producentów drzwi wejściowych w Polsce. Jeżeli jednak zaistnieje taka sytuacja, że decyzja będzie zbyt skomplikowana lub będą mieli państwo jakiekolwiek wątpliwości, nasi wykwalifikowani konsultanci są do państwa dyspozycji w salonach, Internecie i przez telefon. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami zawartymi w opisach poniżej.

Drzwi wejściowe

drzwi delta

Drzwi Delta

Marka, która jest symbolem zapewnienia bezpieczeństwa każdego domu – więcej


drzwi erkado

Drzwi Erkado

To marka dla osób, które oczekują od drzwi zewnętrznych nietuzinkowych rozwiązań estetycznych  – więcej


logo drzwi Gerda

Drzwi Gerda

Najbardziej znana i popularna marka dostępna na naszym rynku – więcej


ptz - Polska technika Zabezpieczeń

Drzwi PTZ

Polska Technika Zabezpieczeń – więcej


 

drzwi stalprodukt

Drzwi Stalprodukt

polska Technika Zabezpieczeń to firma z ugruntowaną pozycją drzwi zewnętrznych – więcej


drzwi wikęd

Drzwi Wikęd

Dla osób poszukujących doskonałych rozwiązań izolacyjności termicznej i akustycznej – więcej


drzwi CAL

Producent drzwi drewnianych Cal, przygotował jedną z najbardziej interesujących ofert drzwi wejściowych na polskim rynku – więcej…


logo stalmet

Drzwi StalMet

Bezpieczeństwo domu na najwyższym poziomie – więcej