Zalety klasycznych drzwi Gerda

Dziś kilka słów na temat klasyki i bezpieczeństwa. Jednym z flagowych i chyba najbardziej znanych produktów z rodziny drzwi antywłamaniowych, są drzwi Gerda. Jednym z powodów jest zapewne fakt, iż Gerda działa na rynku już od ponad dwudziestu lat, a podstawową cechą, na którą każdy sprzedawca kładzie nacisk jest ich bezapelacyjne bezpieczeństwo potwierdzone licznymi certyfikatami, m.in. Instytutu mechaniki Precyzyjnej, Państwowego zakładu Higieny oraz Deklaracji Zgodności Producenta na oznaczenie CE (Conformité Européenne – umieszczone na wyrobie jest deklaracją producenta, że oznakowany produkt spełnia wymagania dyrektyw tzw. „Nowego Podejścia” Unii Europejskiej). Wszystkie modele drzwi Gerda Premium posiadają certyfikat bezpieczeństwa klasy C, co oznacza odporność na włamanie i jest wymogiem podczas zawarcia ubezpieczenia majątku mieszkania. Myślę, że aspekt związany z wartościami technicznymi drzwi tego producenta jest wystarczający a wszelkie wątpliwości rozwiane.

Co do samego wyglądu, choć stwierdziłem na wstępie, że jest on klasyczny w stosunku do panujących trendów na rynku, to należy dodać, że drzwi Gerdy możemy dobrać w bardzo bogatej kolorystyce ale też wzornictwie. Drzwi te występują w kolorach drewnopodobnych (złoty dąb, winchester, jasny orzech, orzech brazylijski czy mahoń) ale również w najmodniejszych w tym sezonie (bieli, szarości i jasnym wenge)

Wzornictwo przykładowe zaprezentowane jest na zdjęciach poniżej. Prócz klasycznych, gładkich modeli, występują też ozdobione aplikacjami z metalu o różnym kształcie, co w efekcie daje skromny ale bardzo unikalny i elegancki widok. Zapewne drzwi takie będą wspaniałą wizytówką naszych domów i mieszkań.

Warto napisać jeszcze kilka słów o samej budowie drzwi Premium. Podstawowym elementem jest blacha stalowa ocynkowana, wypełnienie stanowi pianka poliuretanowa (samogasnąca, ezfreonowa) a wszystko wzmocnione jest stalowym użebrowaniem ze stali hartowanej. Ważnym elementem są też okucia czyli zamek podstawowy, pomocniczy i dodatkowy oraz stałe bolce antywyważeniowe i ruchome rygle.

Reasumując, drzwi Gerda Premium są ponadczasową klasyką, której wykonanie jest na najwyższym poziomie. Opisywany produkt znajdziecie na ekspozycjach w naszych Warszawskich salonach a poszczególne modele na stronach naszego sklepu internetowego. W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu, telefonicznie możesz również zamówić niezobowiązujący i bezpłatny pomiar – Warszawa i okolice. Zapraszam.