Porta inspiracje 2016

Wielokrotnie pisałem o tym, że drzwi wewnętrzne są jednym z podstawowych elementów dekoracyjnych wnętrza naszego mieszkania. Dziś zainspirował mnie artykuł, który otrzymałem w formie katalogu od producenta drzwi Porta. Opiszę tu kilka możliwości, które można zastosować we wnętrzu mieszkania, by nadać mu charakter eleganckiego a zarazem praktycznego wystroju w zależności od potrzeb i gustu, w stylu klasycznym lub nowoczesnym, ewentualnie na styl skandynawski. Nie bez powodu, chcę zacząć od klasyki, która jest uniwersalna i ponadczasowa.

Drzwi Porta w stylu klasycznym.

Do zastosowania przykładowego designu wykorzystam klasyczne drzwi wewnętrzne. Jeżeli chodzi o sam styl klasyczny, jest on symbolem elegancji połączonej z luksusem. Bezpretensjonalna forma wzbogacona o stylizowane dodatki daje nad wyraz zaskakujące efekty. Zaletą trendu klasycznego jest fakt, iż nie potrzebuje on dużej przestrzeni do zastosowania w mieszkaniu.  Aby uzyskać dodatkowe powiększenie przestrzeni w efekcie wizualnym, dobrze jest zastosować jasne pastelowe kolory ścian i lustra. W tej stylizacji świetnie sprawdzają się modele Porta Grande, których klasyczny wygląd, kolory i możliwość wyboru modeli z lustrem, świetnie będą się komponowały z fantazyjnymi elementami dekoracyjnymi Twojego mieszkania.

Do stylu klasycznego, równie świetnie nadają się modele z rodzin Porta INSPIRE, których okleiny imitują usłojenie drewna.

Porta w nowoczesnym designie.

Charakterystycznymi elementami stylu nowoczesnego jest wykorzystanie kontrastowych kolorów, industrialnych dodatków i materiałów, które wykorzystujemy do aranżacji wnętrza naszego mieszkania. Zastosowanie dużej ilości światła oraz przestronność pomieszczeń również nadają charakter w mieszkaniu. Styl ten jest typowy dla osób dobrze czujących się w miejskiej przestrzeni. Doskonale sprawdzą się tu modele drzwi Porta z rodziny FOCUS, których pionowe pasy szkła w skrzydle drzwiowym będą się z tym stylem świetnie komponowały, a ich jasne powierzchnie powiększą wizualnie przestrzeń. Również model Porta Vector, dzięki nietypowym i unikalnym frezom dadzą niesamowite efekty. Modelami godnymi uwagi dla stylu nowoczesnego są również Porta DESIRE i LINE, prezentowane w galerii poniżej oraz dostępne na naszej ekspozycji w salonach w Warszawie.

Porta w stylu skandynawskim

Podstawą  tego stylu jest oszczędność formy. Charakteryzuje się prostotą ale podstawowy nacisk jest położony na funkcjonalność. Styl skandynawski świetnie się sprawdza zarówno w dużych jak i w małych mieszkaniach. W niewielkich wnętrzach odpowiednio zastosowany, nie tylko je powiększy ale dzięki funkcjonalności w nim zawartej, ułatwi nam znacznie ich użytkowanie. Cechą tego stylu jest jasna kolorystyka, która w połączeniu z naturalnym drewnem sprawi, że nasze mieszkanie stanie się przytulne. W tym stylu świetnie sprawdzą się drzwi Porta KONCEPT, którym uroku dodają subtelne przeszklenia, które co najważniejsze są bezpieczne. Równie dobrze sprawdzą się modele z serii Porta BALANCE, wykonane w najnowszych trendach mody z ponadczasową elegancją. Poniżej przykładowe zdjęcia, a wszystkie modele znajdą Państwo na stronach sklepu.

Wartym uwagi modelem, który jest wykonany w stylu skandynawskim jest Porta HARMONY. Drzwi te, to klasyczne wzornictwo i okleiny w barwach bieli, szarości i beżu, które idealnie komponują się z tym stylem.

Tak jak wcześniej wspomniałem, wybrane modele drzwi z omawianych kolekcji znajdą Państwo na ekspozycji w naszych salonach w Warszawie – kontakt. Informacji na temat drzwi wewnętrznych Porta, udzielamy również telefonicznie oraz drogą mailową, a dla mieszkańców Warszawy polecamy bezpłatny i niezobowiązujący pomiar i konsultację w domu klienta. Zapraszam.