Drzwi STOLBUD

Firma STOLBUD powstała w 1969 roku w miejscowości Włoszczowa. Od samego początku, marka ta zajmowała się produkcją okien. W 1996r firma została sprywatyzowana. Zaowocowało to wprowadzeniem nowych technologii. Na dzień dzisiejszy w fabrykach Stolbudu zatrudnionych jest ponad 400 osób.

Jakość drzwi Stolbud

Stolbud opiera swą produkcję drzwi drewnianych o materiały, które sam produkuje. W 2008r. firma zakupiła tartak, dzięki czemu klienci mają pewność, że materiały używane w produkcji drzwi są najwyższej jakości. Dodatkową gwarancją najwyższej jakości drzwi Stolbud jest wyposażenie fabryk w najnowocześniejszy park maszynowy. O design i jakość dba wykwalifikowana i doświadczona kadra. Dzięki temu, marka Stolbud wyznacza trendy we współczesnym wzornictwie i jest jednym z najważniejszych i największych producentów drzwi w Polsce.

Firma była wielokrotnie nagradzana, min., godłem Teraz Polska i Polską Nagrodą Jakości. Nagrody są potwierdzeniem wcześniej opisywanej jakości produktów.

W naszych salonach mamy wybrane produkty, na podstawie których mogą państwo zapoznać się z jakością i wyglądem. W naszym sklepie internetowym, mogą państwo zapoznać się z całą gamą produktów drzwi wewnętrznych i zewnętrznych oraz kilka przykładowych modeli drzwi prezentujemy na tej stronie poniżej. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego.

Drzwi zewnętrzne

drzwi stolbud

Drzwi aluminiowe – Luxor

Nowoczesne rozwiązania techniczne, elegancki wygląd sprawiają, że drzwi Luxor stanowią propozycję dla najbardziej wymagających klientów.
Solidna konstrukcja bazująca na jednym z najbardziej zawansowanych technologicznie systemie termoizolowanych kształtowników aluminiowych MB-86, pozwala wykonywać drzwi o maksymalnych wymiarach: szerokość do 1400 mm, wysokość do 2600 mm. Standardowy wymiar drzwi wynosi 1200 x 2300 mm.
Zastosowane w produkcji techniki wykonywania frezów o różnym kształcie, ozdobnych aplikacji a także wstawiania szkła zespolonego dają niezliczoną ilość kombinacji i wariantów drzwi.
Bardzo wysoki poziom szczelności na wodę i powietrze, a także znakomita izolacyjność termiczna i akustyczna przekładają się zarówno na komfort panujący we wnętrzu budynku, jaki i na niższe koszty jego użytkowania.
Wyposażenie standardowe:
– komplet 3 zawiasów rolkowych
– klamka Wala H1 na długim szyldzie chrom/mat
– pochwyt Wala P10/P45 długości 300 mm, O 30 mm
– zamek pojedynczy zapadkowo-zasuwkowy
– 1 wkładka standardowa
– aplikacja inox nakładana lub zlicowana (w zależności od modelu drzwi
– kolory standardowe (zewnątrz+wewnątrz ten sam kolor): RAL 9016 (biały), RAL 9006 (srebrny), RAL 7001 (srebrnoszary), RAL 7016 (antracyt), RAL 9007 (ciemny szary), RAL 8019 (ciemny brąz)Wyposażenie dodatkowe:
– inny rodzaj szkła
– pochwyt rurowy lub profi lowy
– zawiasy kryte
– elektrozaczep
– zasuwnica Bluematic
– mikrowyłącznik w pochwycie


drzwi stolbud premium

Drzwi Premium

Konstrukcja skrzydła grubości 68, 78 lub 92 mm wykonana z klasycznej sosny, egzotycznego meranti lub szlachetnego dębu, charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, płyciny z wkładem termicznym pozwalają osiągnąć wysoką izolacyjność cieplną.
Szeroki wybór rodzajów użytego szkła – od przezroczystego, poprzez refl eksyjne, efektowne witraże i ornamenty, aż po mleczne bezpieczne, pozwoli na wybór optymalnych dla naszego domu rozwiązań.
Standardowo wykonywane w zewnętrznym wymiarze drzwi 1020 x 2100 mm, otwierane do wewnątrz lub na zewnątrz. Dodatkowo drzwi mogą być wykonane w wersji dwudzielnej, z dostawkami bocznymi i nadstawkami górnymi.
Wyposażenie standardowe:
– zasuwnica automatyczna wielopunktowa klasy C
– wręg francuski
– komplet zawiasów regulowanych w trzech płaszczyznach z osłonkami
– antywłamaniowy zestaw dwuszybowy P2 33.2/20/4 o ograniczonej widoczności, refl ex brąz
– próg aluminiowy wys. 20 mm w kolorze srebrnym z wkładką termiczną
– system podwójnych gumowych uszczelek
– klamka Total rozstaw 92 mm
– wkładka 40/50 klasy B
– ościeżnica drewniana o przekroju: 78 x 60 w drzwiach ze skrzydłem grubości 68 i 78 mm; 92 x 60 w drzwiach ze skrzydłem grubości 92 mm

Wyposażenie dodatkowe:
– górna blokada zamka
– zasuwnica BLUEMATIC
– elektrozaczep
– samozamykacz
– kontaktron
– wizjer
– pochwyt z przyciskiem otwarcia
– listwa przeciwwyważeniowa 10 bolców

CERTYFIKATY:
– Deklaracja właściwości użytkowych Nr DZ/02/1.07.2013
Wszelkie warunki handlowe dotyczą jedynie terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.


Drzwi wewnętrzne

stolbud castel b.5.a

Drzwi Stolbud Castel B.5.A

Skrzydło wewnętrzne drewniane Castel nawiązuje do klasycznych kanonów piękna. Naturalnie woskowany dąb w połączeniu z ciekawym przeszkleniem nada niepowtarzalny charakter każdemu wnętrzu. Wiele różnorodnych modeli skrzydeł Castel i możliwość wykończenia kolorami lazurowanymi lub z palety RAL na drewnie dębowym lub sosnowym sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Skrzydło wewnętrzne Castel może być również wykończone dwoma warstwami ręcznie nanoszonego wosku, dzięki czemu jest niezwykle trwałe oraz odporne na uszkodzenia. Dzięki tak różnorodnej palecie kolorów mamy możliwość dostosowania ich do własnego stylu, oraz wyglądu pomieszczeń.

Konstrukcja:
Tradycyjna konstrukcja oparta na masywnej, klejonej czopowo ramie, wykonana z wysokiej jakości naturalnego drewna: sosny lub dębu, dodatkowo impregnowanego. Wypełnienie skrzydła stanowią kasetony drewniane lub przeszklenia. Ponadto na życzenie klienta, skrzydła w konstrukcji drewnianej możemy wykonać z innych gatunków drewna.

Wyposażenie standardowe:
– zawiasy
– zamek na klucz, na wkładkę, wc
– szkło crepi nr 205 o grubości 4 mm


drzwi stolbud marco A.6.0

Drzwi Stolbud Marco A.6.0

Wyposażenie standardowe:
– zawiasy wkręcane tylko w skrzydłach przylgowych, w skrzydłach bezprzylgowych zawiasy kryte w cenie ościeżnicy
– zamek na klucz, na wkładkę, wc
– szkło mleczne bezpieczne
Wyposażenie dodatkowe (za dopłatą):
– klamka,
– osłonki na zawiasy,
– tuleje wentylacyjne,
– kratka wentylacyjna (od szerokości skrzydła „80”) lub podcięcie wentylacyjne,
– zamek magnetyczny (w ościeżnicy bezprzylgowej)

Certyfikaty:
– Instytut Techniki Budowlanej – Aprobata Techniczna ITB – AT-15-4726/2013
– Atest Higieniczny – HK/B/0523/01/2015
– Krajowa deklaracja zgodności – Nr DW/40/1.07.2013


Drzwi Stolbud Intarsja Elit B.2.B

Drzwi Stolbud Intarsja Elit B.2.B

Skrzydła płytowe oparte są na konstrukcji ramowej z drewna lub MDF, wypełnionej płytą wiórową pełną, płytą wiórową otworową lub tzw. „plastrem miodu” i obustronnie obłożonej płytą MDF lub HDF, w zależności od sposobu wykończenia. W tak przygotowanej konstrukcji mogą być wycinane otwory pod szklenie lub płyciny. W przypadku skrzydeł pełnych, na powierzchni można stosować frezowania (np. Glamour) lub aplikacje ozdobne (np. Intarsje).

Wyposażenie standardowe:
– zawiasy wkręcane tylko w skrzydłach przylgowych, w skrzydłach bezprzylgowych zawiasy kryte w cenie ościeżnicy
– zamek na klucz, na wkładkę, wc
Wyposażenie dodatkowe (za dopłatą):
– klamka,
– wkładka bębenkowa,
– osłonki na zawiasy,
– tuleje wentylacyjne,
– kratka wentylacyjna lub podcięcie wentylacyjne
– zamek magnetyczny w wersji bezprzylgowej