Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne

drzwi wewnętrzneDrzwi wewnętrzne są bardzo ważnym elementem wystroju wnętrza mieszkania. Są składową kompozycji, tak samo jak kolory ścian, materiały i kolory podłóg, wykończenia jak listwy przypodłogowe czy karnisze w oknach. By uzyskać pełną kompozycję wnętrza musimy wybrać odpowiednie drzwi wewnętrzne. Zarówno ten jak i przyszły 2016 rok, ma podobne trendy. Wynika to z faktu, iż zmiany mody wnętrz występują rzadziej niż w przypadku chociaż by odzieży. By dobrać drzwi zarówno modne ale również funkcjonalne, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Z punktu widzenia funkcjonalności powinniśmy zwrócić uwagę na takie czynniki drzwi wewnętrznych jak sposób otwierania, w małych wnętrzach możemy dla zaoszczędzenia zastosować drzwi przesuwne lub łamane. W ten sposób zagospodarować będziemy mogli przestrzeń, którą zabierają nam klasyczne skrzydła drzwi wewnętrznych. Następną rzeczą jest światło, musimy odpowiednio wybrać drzwi tak, by w pomieszczeniach niedoświetlonych zastosować możliwość przeszkleń, które będą miały pozytywny wpływ na ich rozświetlenie. Podczas wyboru drzwi przeszklonych, ważnym aspektem jest rodzaj szyb i ich odporność, które mają wpływ na czynniki bezpieczeństwa, szczególnie w przypadku kiedy mamy małe dzieci. Z kolei dzieci większe, młodzież może być czasem powiedzmy sobie uciążliwa, wtedy, możemy zastanowić się nad wyborem drzwi, posiadających dobrą izolacyjność akustyczną.

Trendy

Jeżeli chodzi o trendy wizualne, bardzo modne są stylizacje typu ‘powiew przeszłości’, wyglądające na stare, klasyczne drzwi. Wiele firm posiada propozycję nowoczesnych drzwi z najnowszymi rozwiązaniami i bardzo dobrymi parametrami w stylu klasycznym. Dodatki są równie ważne jak same drzwi, subtelne elementy miedzi, złota nadadzą im charakter i wpasują się wspaniale w trendy na 2016r.

klamka tupai

klamka miedziana

okucia do drzwi wewnętrznych

Producenci drzwi wewnętrznych

Jest kilku czołowych polskich producentów drzwi wewnętrznych, którzy z pewnością swymi propozycjami są w stanie zaspokoić nasze oczekiwania. Skupię się tu na moim zdaniem czołowej trójce. Pierwsza firma produkuję drzwi DRE. Takie modele jak Carla Top czy IDEA to przykłady klasycznych modeli, które występują w kolorze białym, najmodniejszym w tym sezonie. Dalej drzwi PORTA, nowe kolekcje Harmony i BALANCE to typowy przykład nowatorskiej technologii opakowanej w klasyczny wygląd. Z kolei dobrym przykładem wykorzystania dodatków do wystroju wnętrza są drzwi Porta z aplikacjami. Trzecim bardzo znanym producentem są drzwi Pol Skone. Modele FIORD i ASTOR to przykłady wcześniej opisywanego wykorzystania przeszkleń o najwyższym stopniu bezpieczeństwa, z zachowaniem stylistyki drzwi klasycznych. Elementarnym przykładem drzwi klasycznych jest model drzwi Pol Skone CLASSIC, występujące zarówno jako drzwi pełne ale również przeszklone.

drzwi pol skone classic

drzwi dre carla top

drzwi dre idea

drzwi porta harmony

drzwi pol skone fiord

drzwi porta balance

Salony Warszawa

Jeżeli chodzi o rozpiętość cenową jest ona uzależniona od materiałów i jakości wykonania. Należy pamiętać, że czynnik ten ma zastosowanie w każdej branży, również drzwi wewnętrzne Warszawa to miejsce, w którym mogą państwo obejrzeć omawiane modele w naszych salonach firmowych. Ceny zaczynają się od kilku set do nawet kilku tysięcy jeżeli mówimy o najwyższej klasie drzwi. Każda firma ma propozycję zarówno dla klientów z małym portfelem jak i tych najbardziej wymagających.

Tradycyjnie zapraszamy Państwa do naszego sklepu internetowego, gdzie posiadamy aktualnie kilka tysięcy modeli drzwi wewnętrznych. Jednakże najlepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie nasz w firmowych salonach – Warszawa ul. Radzymińska 202 i Łukowska 1 lok. U2. Na miejscu nasi wykwalifikowani konsultanci uzupełnią Państwa wiedzę o rzeczy i zagadnienia, których tu dziś nie poruszyłem.