Drzwi wewnętrzne – jak dobrać?

Postawione w temacie, często zadawane pytanie przez naszych klientów, jak dobrać drzwi wewnętrzne jest na tyle istotne gdyż zmian takich dokonujemy niezwykle rzadko bo raz na kilka lub kilkanaście lat. Istotnym jest więc by dobrać je w ten sposób aby sprawdzały się w tak długim okresie czasu, jak również pasowały nam do wnętrza, które sobie wymarzymy. Kiedy dobieramy drzwi wewnętrzne, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszym z nich jest zapewne jakość ich wykonania oraz materiały, które zostały zastosowane do ich budowy – ma to wpływ na ich czas użytkowania. Lecz mimo wszystko, najbardziej istotnym aspektem doboru drzwi wewnętrznych, jest ich wygląd i dopasowanie do aranżacji wnętrza. Dobierając drzwi do mieszkania, biorąc pod uwagę ich wygląd, możemy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które mają wpływ na ich dopasowanie. Poniżej przedstawiamy kilka informacji, które powinny być pomocne , podczas wyboru drzwi wewnętrznych.

domar

Drzwi możemy dobrać do koloru mebli, meble nadają indywidualnego charakteru pomieszczeniu, a drzwi są jego częścią. Inną możliwością jest dobranie drzwi wewnętrznych do światła, pomieszczenia bez dopływu światła dziennego, można rozświetlić wybierając drzwi z przeszkleniami. Czynnikiem bardzo istotnym jest styl wyposażenia wnętrza, do którego możemy dopasować wedle swojego zapotrzebowania drzwi tak by dobrze pasowały do całego wnętrza. Bardzo ważnym, niezmiennym elementem wyposażenia jest podłoga, dobierając kolor drzwi do podłogi dopasujemy wystrój tak by wizualnie był bardzo dobrą kompozycją. Bardzo dobrym pomysłem jest również dobieranie drzwi, które wyposażone są w okucia, stanowiące element wyróżniający do detali mieszkania. Detale w mieszkaniu mają wpływ na jego charakter, można je wykorzystać jako podpowiedź przy wyborze drzwi wewnętrznych. Innym elementem, który świetnie można skomponować z drzwiami są listwy przypodłogowe, możemy zwrócić uwagę na kolor, wysokość, sposób wykończenia i styl listew. Dopasowanie ich wizualnie będzie stanowiło świetną kompozycję naszego designu mieszkania.

Jak widać, możliwości doboru drzwi wewnętrznych do wystroju mieszkania jest bardzo dużo, biorąc pod uwagę ilość modeli, wzorów i bogatą kolorystykę drzwi, możemy je idealnie dobrać, tak by nasze mieszkanie stanowiło spójny i elegancki wygląd.

Zapraszamy do naszych salonów Warszawie, gdzie na naszej bogatej ekspozycji mogą państwo zobaczyć kilka interesujących propozycji drzwi wewnętrznych, dodatkowo pomocą będą służyć nasi pracownicy, którzy prócz omówienia i odpowiedzi na pytania dysponują materiałami, takimi jak katalogi i próbniki kolorów, które są bardzo pomocne podczas wyboru drzwi.

drzwi_wewnętrzne_pol_skone

drzwi_wewnętrzne_porta

drzwi_wewnętrzne_asilo

drzwi_wewnętrzne_everhouse