Jak działa GerdaLock – zamek do drzwi.

wpis w: #Domar, GerdaLock | 0

GerdaLock jest nowoczesnym zamkiem do drzwi sterowanym za pomocą smartfona. Do jakich drzwi można zamontować taki zamek? Praktycznie do każdych, które posiadają standardową, europejską wkładkę profilową. Podczas montażu wymienia się standardową wkładkę na specjalny zamek atestowany Gerda Pro System.

Jak korzystać z zamka GerdaLock?

GerdaLockNajwiększą ciekawostką są dwa fakty, zamek nie wymaga WiFi i nie wymaga zewnętrznego zasilania, ale od początku. Aplikacja zainstalowana w smartfonie, otwiera je za pomocą połączenia Bluetooth, ważną informacją jest fakt, że połączenie jest szyfrowane! Nie musimy się też martwić o zasilanie, zamek zasilany jest czterema bateriami CR123, które przy średnim otwieraniu drzwi pięć razy dziennie wystarcza na dwanaście miesięcy. W przypadku, gdy baterie są słabe, aplikacja powiadomi nas o konieczności wymiany baterii. Wracając do samej aplikacji, daje nam ona możliwość wysłania klucza poprzez aplikację dla innego użytkownika, co pozwala na kontrolowane wpuszczenie do domu na przykład kogoś z rodziny, naprawdę fajne i praktyczne rozwiązanie. Aplikacja pozwala również na przeglądanie dziennika zdarzeń oraz powiadamia o otwarciu drzwi przez innych użytkowników. Ważną informacją jest fakt możliwości otwarcia zamka standardowym kluczem! Podczas ręcznego otwierania zamka GerdaLock, zarówno od wewnątrz pokrętłem czy od zewnątrz kluczem, jest łatwa, zamek nie stawia dodatkowych oporów. GERDALOCK V3 jest wyposażony w sprzęgło, które włącza się tylko podczas pracy napędu elektrycznego. Z ważnych informacji technicznych jest fakt, że aplikację można zainstalować zarówno na smartfony od Apple jak i na Androida w wersji 5 lub wyższej.

Informacje końcowe.

Zamek do drzwi Gerda Lock, to połączenie elegancji i minimalizmu nowoczesnego wzornictwa. Obudowa zamka jest wykonana z anodyzowanego aluminium. Wkładka współpracująca z zamkiem – w specjalnym wykonaniu – to model GERDA PROSystem, atestowana w najwyższej klasie. Tak nowoczesne rozwiązanie, prócz tego, że jest wygodne, daje nam możliwości decydowania o tym, kogo i kiedy chcemy wpuścić do naszego mieszkania. Jest to nowatorskie rozwiązanie, ale musimy zdać sobie sprawę, że w najbliższym czasie będzie to proponowane przez coraz szerszą gamę producentów drzwi i z czasem stanie się standardem.