Jak wybrać drzwi wewnętrzne.

Kiedyś, jak chcieliśmy kupić dobre drzwi wewnętrzne musieliśmy nieźle się naszukać. Dziś, mamy możliwości praktycznie nieograniczone. Różnorodność modeli na naszym rynku jest praktycznie nieograniczona. W ofertach sklepów można znaleźć zaskakujące w swej oryginalności różne modele drzwi. Jednakże, zanim kupisz te najbardziej odpowiednie dla swojego domu, warto zadać sobie kilka pytań. Podstawowym pytaniem jest gdzie chcemy zamontować drzwi. W jakim miejscu one będą zamontowane. Drzwi różnią się od siebie w zależności od pomieszczenia w którym mają być stosowane. Może to być pokój, kuchnia czy też łazienka. Kolejnym czynnikiem, chyba najważniejszym, jest estetyka drzwi. Oczywiście musimy wybrać te, które nam się najbardziej podobają. Musimy zwrócić tu uwagę, na konstrukcję drzwi. Różnią się one w zależności od pomieszczenia w którym będą być zastosowane.

Standardy drzwi wewnętrznych.

 Standardowo, drzwi wewnętrzne mają 80 cm szerokości. Tu uwaga techniczna, jeżeli chcemy zamontować standardowej szerokości drzwi, musimy pamiętać że światło otworu powinno mieć około 90 cm. Dodatkowo, dla pomieszczeń typu kuchnia, musimy zwrócić uwagę żeby drzwi miały szczelinę przy podłodze na szerokość około 2 cm. taką praktykę stosuje się ze względu na wentylację. kolei do łazienek i toalet, drzwi wewnętrzne powinny otwierać się na zewnątrz. w tych pomieszczeniach do wentylacji, stosuje się między innymi podcięcie wentylacyjne , tuleje wentylacyjne bądź szczelinę wentylacyjną. W przypadku pokoi lub sypialni drzwi wewnętrzne mogą otwierać się do wewnątrz lub na zewnątrz. Blokach mieszkalnych, ze względu na ciemne przedpokoje, najczęściej Wybiera się drzwi w pokojach, które są przeszklone.

Drzwi wewnętrzne – walory estetyczne.

Ze względu na estetykę drzwi, dzielimy je na przylgowe i te bez przylgi. Równie ważnym elementem w drzwiach są zawiasy. Tak jak klamki zdobią drzwi jak biżuteria ubranie. Dodatkowo umożliwiają nam regulacje drzwi. Dalej należy pamiętać, że drzwi szersze niż 80 cm, powinny mieć 3 zawiasy. Ostatnim elementem, który ma walory estetyczne, jest materiał pokrycia drzwi. Może być to okleina, ale mogą być to na przykład drzwi pełne drewniane. Ostatnim elementem, jest kolor. Nie stanowi już to żadnego problemu. Firmy takie jak Porta czy Pol Skone oraz pozostali polscy producenci, w swej gamie kolorów mają ich po kilkadziesiąt.

Zagadnienia techniczne podczas montażu.

Pomiaru i montażu, możemy dokonać we własnym zakresie. Aczkolwiek, zalecamy żeby zrobił to jednak człowiek, który jest fachowcem w tej branży. Nasza Firma proponuje państwu usługę bezpłatnego niezobowiązującego pomiaru. Możemy do państwa przyjechać, zmierzyć i doradzić które firmy i jakie modele drzwi wewnętrznych, będą najlepiej sprawować się u państwa w mieszkaniu. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że dzięki usłudze budowlano – montażowej zyskują państwo kilka procent podatku VAT. Zamiast płacić 23% zapłacą państwo 8% za montaż ale również za drzwi wewnętrzne. Zapraszamy serdecznie do naszych salonów w Warszawie.